2 Mayıs 2013 Perşembe

FİNİKE (ANTALYA)

Arykanda Antik Kenti

Finike-Elmalı yolu üzerinde bulunan Arykanda Antik Kenti bölgenin tarihi hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için eşsiz bir ören yeri. Bey Dağları'nın yamaçlarında bulunan antik kentte gezerken bir açık hava müzesinde dolanıyormuş gibi hissedeceksiniz.
Apollonia Antik Kenti

 Yalnızca Akropol bölümü günümüze ulaşan Apollonia Antik Kenti, Kaş-Finike yolu üzerinde bulunur.
Suluin Mağarası

Asya Kıtası'nın bilinen en derin mağarası özelliğini taşıyan Suluin, Antalya'nın Finike ilçesinde bulunmaktadır.Suluin Mağarası'na 1995 yılında dalış yapan bir grup araştırmacı ekip, 122 metreye kadar inebilmiş ve mağaranın sonuna ulaşamadan dalışlarını bitirmek zorunda kalmışlardır. İçindeki sarkıt ve dikitler göz dolduracak kadar muhteşem ve mağarayı süslemeye devam ediyor. İçinde traverten havuzları da bulunan Suluin Mağarası ancak profesyonel dalışçılar tarafından araştırma yapmak için ziyaret edilmektedir.
 Gökliman Koyu

Finike'nin doğal güzellikleri arasında öne çıkan bu koy muhteşem bir denizi gözler önüne seriyor. Finike-Kaş yolunun 6. km'sinde bulunan bu koyu mutlaka gezmenizi öneririm.
Gökbük Kanyonu

300 metre derinliğe ve 4 km uzunluğa sahip olan Finike Gökbük Kanyonu, Finike'de mutlaka gezmeniz gereken yerlerden biri. Pek çok göletin, bitki ve yaban hayatı türünün bulunduğu kanyon tam bir doğal cennettir. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder